Hocalarım ve arkadaşlarım referansıyla Yordam Kitap’ın sahibi Hayri Erdoğan’la tanışmıştım. Mülkiyeliler Birliği‘nde Korkut Boratav Hocamızın başını çektiği BSB‘in (Bağımsız Sosyal Bilimciler) son kitabı AKP’li Yıllarda Emeğin Durumu kitabının çıkış tanıtımı ve söyleşisi yapılacaktı. Burada BSB’nin son kitabıyla diğer kitaplarının bulunduğu bir stant organizasyonu vardı. Ben yapmıştım. İşi beğenen Hayri Erdoğan, daha meşakkatli geçecek TSBD (Türk Sosyal Bilimler Derneği) 14. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’nde (Ankara, 2016) stant kurma ve kitap satışı sorumluluğunu bana vermişti. Çok güzel bir ekiple okuyuculara Yordam Kitap‘ın hemen hemen tüm eserlerini buluşturmuştuk.


Fakülte yaz arasına girince hep başım ağrır. Acil ve geçici bir iş bulmam gerekir. İşte bu noktada geçmiş tecrübelerimden faydalanmam ve işimi iyi yapabileceğim kimsenin ve benim başımın ağrımayacağı bir çözüm bulmam gerekiyor. Bu nokta kitapçılığa hep başvurmuşumdur. Geçmişten gelen yığınla tecrübemde olunca iş girmek te zor olmamıştı. 2015 Haziran – Kasım arası D&R’da buldum kendimi. Çok güzel iş arkadaşları edindim. Fakülte olmasa sanırım tüm teamülleri aşarak neredeyse 5-6 aya mağaza müdür yardımcısı olabilirdim ama koşullarbuna el vermedi. Dersler başlamıştı…

 


2013’de Fakülteye başladığım yıl kıt kanaat geçinirken part-time işlerle, yaz gelince tam zamanlı bir işe girmem gerekiyordu. Hazirandan zorunlu derslerim başlayana kadar (Kasım) Dergi ve Kitap Satış Sorumlusu olarak Ankara’da çalıştım. Gerçi yaptığım iş profesyonel bir Satın Alma işiydi. Hoş tecrübeler kazandım. Bol bol kitap okudum. Verimli bir dönemimdi.

 

 

 


Bodrum’un sıcağında deniz kenarında kocaman bir fuar alanında lise harçlığımı çıkarmak için 2005 ve 2006 yazında, bir zamanlar meşhur olan sonrasonda kapanan İstanbul’daki İstiklâl Kitabevi’nin Bodrum Şubesi’nde çalıştım. Cayır cayır kitap satıyordum. Çok severlerdi beni🙂

 

 


Lise dönemimde, 16 yaşında ilk sigortalı işim. Bizim Kitabevi… Bodrum’da o zamanlar derli toplu olan tek kitabeviydi sanırım. Sene 2004!