Coronavirus içermeyen bir okuma listesi

ABD’nin en prestijli haber ve kültür dergilerinden The Atlantic, E-Bülten abonelerine sosyal mesafelenmeden kaynaklı günlerinizi doldurmanıza yardımcı olmak için, coronavirus içermeyen ve zaman ayırmaya değer hikayelerden oluşan bir okuma listesi derledi. Dergi’ye abone olmadan ayda 5 hikâyeyi ücretsiz okuyabiliyorsunuz. Tıklamalarınızı tasarruflu kullanmanız dileğiyle.


Marc Burckhardt

İsa evlendi mi?

Eylül 2012’de bir akademisyen, yüzyıllardır süregelen Hristiyan geleneğini tehdit eden bir keşif açıkladı: İddiaya göre eski bir el yazması İsa Mesih’in evlendiğini gösteriyor.
Ariel Sabar, belgenin kökenini araştırmaya başladı ve Harvard’ın salonlarından Doğu Almanya’ya kadar uzanan bir yolculuğa çıktı. Yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Marc Burckhardt

Mars’ı kolonize edersek, suçları nasıl araştıracağımızı yeniden düşünmek zorundayız

Düşük yer çekimi, kan sıçrama yönlerini değiştirecektir. Cesetler farklı bir hızda çürüyecektir. Uzay giysileri, giyenleri boğmak için sabote edilebilir. Dünya dışında adli yetkilerinin belirlenmesi gerekir. Geleceği ne bekliyor? Geoff Manaugh uzmanlara danıştı. Yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Isabel Seliger / Sepia

Mutlu evlilikler bile sadakatsizlik üretebilir.

Neden mutlu insanlar birbirini aldatır? Terapist Esther Perel, “modern evliliğin konfor ve macera, aşinalık ve yenilik, güvenlik ve özgürlük sağlaması bekleniyor. Ve bu beklentiyle ideal ortaklık sağlandığında, aldatmanın artık bir tehdit olmaması gerektiği inancı geliyor” diyor. Yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kevin Tong

Pleistosen Parkı’na Hoş Geldiniz

Sibirya’da Pleistosen Parkı adı verilen bir bölgede eski ekosistemi canlandırmak için çalışılıyor. Rus bilimciler, yünlü mamutları dirilterek gezegeni kurtarmaya çalışıyorlar. Yazı okumak için buraya tıklayınız.

WG600; Ariel Zambelich; KARE-TV Minneapolis; Fort Worth Police Department; Ramsey County Sheriff’s Office; Sacramento County Sheriff’s Office

Mükemmel Olmayan Adam

Bu çok ilginç bir hikâye. Yıllarca zenginliği ile kadınları cezbederek birlikte olan bir adamın aslında sahte kimlikler kullanrak bunu yaptığı anlaşılıyor. Sonra kurbanları onu indirmek için bir araya geliyor. Yazı burada.

İyi okumalar.