Google Asistan’dan size özel haber bülteni

“Hey Google, play me the news.”

Google Asistan’a bunu dediğinizde kişisel verileriniz üzerinden sizin için özel hazırlanmış bir nevi haber bülteni sunmaya başlıyor. Şimdilik sadece ABD’de ve İngilizce olarak.

Google uzun zamandır yükselen Podcast içerik türüne yatırım yapmakta. Şirket, özellikle podcast üzerinden haberlere odaklanarak Yeni bir hizmet sunuyor. Belirli bir ses dosyasında söylenenleri analiz ederek, metin makalelerinin ne hakkında olduğu, haber hikayelerinin nasıl geliştiği, konuların nasıl bir araya geldiği ve belirli bir kullanıcının çıkarlarıyla en alakalı olabilecek şeyleri hakkındaki anlayışımızı uygulayabiliriz.

Şirketin bugün resmi blogundan yaptığı açıklamada, Google Asistan’ın ev sahipliği yaptığı “haberleri dinlemenin daha akıllı bir yolu” denilerek “Your News Update”ini sunmaya başladı. Kullanıcılar haber ayarlarını güncelleyerek bu hizmete erişebilecekler.

Google, dünyanın dört bir yanından yayıncılarla yaptıkları işbirliklerinin sesli haberlerin geleceğini hayal etmelerine yardımcı olduğunu ve hem dinleyiciler hem de yayıncılar için sağlıklı bir ekosistem oluşturmanın önemini pekiştirdiğini belirtiyor.

Your News Update hizmeti için Google’a işbirliği yapan yayıncılar ve podcast üreticileri