Hakkımda

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) mezunudur.  İfade Özgürlüğü ve Bilgi Edinme Hakkı, Bilgi Güvenliği, Yeni Medya ve Yeni İletişim Teknolojileri çalışma alanıdır. Çeşitli kişi ve kurumlara Dijital İletişim ve Sosyal Medya Danışmanlığı ve Yöneticiliği, Web -Grafik Tasarımı ve İnfografik hizmeti vermektedir. Ayrıca bu alanlara yönelik tematik eğitimler vermektedir. 10 yılı aşkındır çeşitli gazetecilik projelerinde ve internet haber sitelerinde editörlük ve gazetecilik yapmaktadır.

2016’dan beri medya profesyonellerine yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo‘da freelance gazetecidir. 2018-2020 yılları arasında Dijital Güvenlik Projesi‘nin koordinatörlerinden biri olmuştur. Proje Web Sitesi’ne içerikler üretmiş ve proje kapsamındaki eğitim, etkinlik ve atölyeler organize etmiştir. Dijital gazetecilik akademisi olan NewsLabTurkey‘nin kurucularından biridir ve 2018 – 2020 yılları arasında Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak projede çalışmıştır. Şu anda yeni podcast projesi X Raporu‘nu hazırlamaktadır.

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği (TBİD) Kurucu Yönetim Kurulu Üyesidir.

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) üyesidir.

2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 4 eyalet ve yaklaşık 40 gazetecilik kurumunu mesleki ziyaret, çeşitli eğitim ve atölyelerden ile düzenlenmiş  International Visitor Leadership Program (IVLP) kapsamında ‘Edward R. Murrow Program for Journalists Multi-Regional Project Research and Investigation‘ programından mezun olmuştur.

E-posta adresim:

[email protected]
[email protected]

Sosyal Medya Hesaplarım:

Twitter | Facebook | LinkedIN | Instagram | Last.FM