.new kısayollarıyla zaman kazanın

O kadar çok yazılım kullanır hâle geldik ki, işler tıkır tıkır yürürken, özellikle kullanmak istediğimiz bölümlere gitmek için harcadığımız zaman bile gözümüze batmaya başladı. Özellikle benim gibi Google Drive uygulamlarını kullanan için Google’ın güzel bir kısaltma hızmeti var: .new uzantısı

“Daha az tıklama, daha fazla zaman oluşturma anlamına gelir” önermesinden yola çıkılarak böyle bir alan adı uzantısı oluşturulmuş. Böylece örneğin acilen not almanız mı gerekiyor, internet tarayıcınıza keep.new yazıyorsunuz ve hemen bir not sayfası açabiliyorsunuz. Ya da doc.new yazıp anında boş bir yazı sayfası kullanıma hazır. Bu kolaylık sadede Google hizmetleriyle de kalmıyor, bir çok popüler uygulama ve araçta da kullanılır durumda şu an. Aşağıda şu anda kullanılan hizmetleri bulabilirsiniz.

Google’ın Hizmetlerine kısayollar

Aşağıdaki kullandığınız hizmetlerin yanına .new yazarak tarayıcıdan hemen ilgili kullanılabilir alanları açabiliyorsunuz. Ayrıca unutmamakta fayda var tüm bu belge ve girdiler Google Drive klasörünüzde hangi Google hesabınızla ağda bulunuyorsanız otomatik olarak kaydediliyor.

Bazı popüler uygulamlarla .new uzantısı kullanmak

Medium internet üzerinde bir yazı oluşturmak ve yayınlamak için harika araçlardan biri. Medium hesabınız varsa ve yeni bir içerik oluşturmak ve sizin için önemli olan şeyleri yazmak için story.new yazmanız yeterli.

Spotify’ı bilmeyen yokur sanırım. Aklınıza esti hemen bir şarkı listesi oluşturmak mı istiyorsunuz? playlist.new size bunu sağlayacak.

Anchor.fm podcasterler için güzel bir depolama ve içerik dağıtıcısı. Eğer bir hesabınız varsa, anında podcast şovu üreteceğiniz alana podcast.new diyerek ulaşabiliyorsunuz.

Canva profesyonel anlamda reklam ajanslarına taş çıkartacak harika tasarım materyalleri üretebielceğiniz çok pratik bir görsel ve video oluşturucusu. Eğer Canva hesabı sahibiyseniz canva.new ya da design.new yazıp ‘enter’ diyerek boş bir tasarım düzenleme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Genel olarak internet kullanıcılarına pratik gelecek ‘.new’ uzantılı site yönlendirmelerini sizinle paylaştım. Daha fazla .new uzantılı siteleri incelemek ve konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayabilirsiniz.


Tags: