Spotify’dan yeni özellik: Radyonun resimlisi Video Podcast

Spotify yeni video podcast özelliğini duyurdu. Duyuruda, birçok podcast hayranının, en sevdikleri podcast’leri dinlemekten zevk aldıkları kadar izlemeyi sevdiğini söyleyen Spotify, bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların en sevdikleri podcast sunucularını daha iyi tanıyabileceklerini ve derinden bağlar kurabileceklerini açıkladı. Böylece kullanıcılar podcastlerini hem dinleyip hem de görebilecekler aynı anda 🙂

Spotify bu özelliğini Birçok podcast hayranı, en sevdikleri podcast’leri dinlemekten zevk aldıkları kadar izlemeyi sever. Bu görseller sayesinde hayranlar en sevdikleri podcast sunucularını daha iyi tanıyabilir ve içerik oluşturucular kitlelerine daha derinden bağlanabilir.

Şimdilik dinleyiciler,  Book of Basketball 2.0, Fantasy Footballers, The Misfits Podcast, H3 PodcastThe Morning Toast, Higher Learning with Van Lathan & Rachel Lindsay, ve The Rooster Teeth Podcast podcastlerini görüntülü izleyebiliyorlar.

Türkiye’nin en yaygın podcast ağı olan Medyapod‘un GYY’si İlkan Akgül de bu gelişmeyi Twitter’dan takipçilerine duyurdu

Video podcastleri İzlemeye başlamak için masaüstünüzde veya mobil uygulamanızda oynat düğmesine basmanız yeterli. Uygulamalar arasında çoklu görev yapıyorsanız veya bölüm sırasında cihazınızın ekranını kilitlemek istiyorsanız endişelenmeyin, podcastinizi dinlemeye devam edebileceksiniz. Aynı zamanda yüm dinleyiciler hareket halindeyken dinlemek için aynı eskiden olduğu gibi podcast şovlarını cihaza ses dosyası olarak kaydedebilecekler.

Dilersen bana Patreon üzerinden destek olabilirsin! Aşağıdaki turuncu botuna tıklayarak dilediğin miktarda desteği sunabilirsin! 🙂
Mehmet Şafak Sarı

Mehmet Şafak Sarı

Journalist, Communications Cunsultant, Designer, Trainer

X Raporu Podcast 🎙

Beni desteklemek ister misin? Aşağıdaki turuncu butona tıkla ve dilediğin miktarı bana yolla!