Ücretsiz Kurs: Medyaktif – Dijital Dünyamıza Nasıl Katılırız?

Medyanın aşırı derecede hayatımızda olduğu bir çağdayız. Dijital medyada bir sürü yararlı bilgi var. Ancak diğer yandan izlediğimiz, duyduğumuz ve okuduğumuz şeylerin çoğu hatalı, aldatıcı ve hatta tehlikeli. Yine de, okurlar olarak hepimiz kontrolü ele alabilir ve medyanın bize – hepimize – hizmet etmesini sağlayabiliriz.

Arizona Devlet Üniversitesi Sürekli ve Mesleki Eğitim Merkezi‘nin bu kursu dijital medya ortamını anlamlandırmanıza yardımcı olacak temel medya okuryazarlığı ilkelerini tanıtıyor.

Tamamlama için Önerilen Hız
Genel olarak içerik, öğrencilerden aşağıdaki zaman taahhüdünü gerektirmelidir:

  • Modül başına yaklaşık 1 saat
  • Video başına 3-10 dakika
  • Okuma başına 5-15 dakika
  • Aktivite başına 2-3 dakika

Ek olarak, her hafta diğer öğrencilerle birkaç canlı etkinliğe katılma fırsatınız olacak. Kurs ekibinin yol gösterici bazı sorularına yanıt verebileceğiniz veya kendi sorunuzu veya yorumunuzu gönderebileceğiniz topluluk sohbetlerimize katılmanızı öneriyorlar. Ayrıca Zoom aracılığıyla, bazı sorularınızı yanıtlamak ve sizi bu alandaki uzmanlarla tanıştırmak için iki haftalık canlı web semineri de sunulacakmış. Haftalık program her Modülün başında yayınlanacaktır.

  • Bu kurs, 3 Ağustos ve 13 Eylül tarihlerinde canlı eğitmen deneyimiyle kendi hızınıza göre düzenlenir.

Ne öğreneceksin:
Katılımcılar yanlış bilgileri nasıl tespit edeceklerini, iddiaları ve kaynakları nasıl değerlendireceklerini, medyanın nasıl çalıştığını anlayacak ve topluluklarına katılmak için medyayı nasıl kullanacaklarını ve oluşturacaklarını öğrenecekler.

Bu kursun kimler için tasarlandı?
Dijital medya, yanlış bilgi ve medya okuryazarlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yetişkinler.